Wypełniacze do paczek

Taśma pakowa i jej rodzaje

Taśma pakowa ma wiele rodzajów dopasowanych do potrzeb.

taśma pakowa

Rodzaje taśm do pakowania

Taśma pakowa w dzisiejszych czasach jest wykorzystywana w bardzo wielu branżach. Poczynając od branży przemysłowej, po spożywczą, na branży kurierskiej kończąc. Każda firma produkcyjna potrzebuje dostarczyć swoje produkty do klientów i kontrahentów. Z pomocą przychodzą im wszelkiego rodzaju opakowania (najczęściej tekturowe), oraz właśnie wspomniana wcześniej taśma pakowa. Mało kto zastanawia się, jak wiele rodzajów taśmy obecnie funkcjonuje na polskim i światowym rynku. Główne rodzaje to:

Dodatkowo, wiele taśm, to taśmy pakowe z nadrukiem, które sprawdzają się w celach ostrzegawczych lub reklamowych.

Taśmy klasyczne i ekologiczne

Taśmy akrylowe stosowane są głównie w przemyśle produkcyjnym i podczas prac magazynowych. Jest to również najczęściej występujący rodzaj taśmy pakowej, który znajdziemy w biurach. Z kolei taśmy Hot Melt, są oparte na syntetycznym kauczuku. To wszelkiego rodzaju taśmy samoprzylepne, a wykorzystywane są z powodzeniem w branży e-commerce. Taśmy pakowe Solvent, różnią się od poprzednich rodzajem kauczuku. W tego typu taśmach wykorzystywany jest bowiem kauczuk naturalny oraz żywica.

Z racji ukierunkowania społeczeństwa na większe dbanie o otaczający nas świat i środowisko, coraz większą popularność zdobywają taśmy ekologiczne. Dobrym rozwiązaniem w tym zakresie będzie taśma papierowa. Takie taśmy z powodzeniem mogą być poddawane recyklingowi, przez co będą mile widziane u firm produkujących ekologiczne artykuły. Jeśli dodana zostanie do tego folia biodegradowalna do pakowania, paczki i przesyłki będą w mniejszym stopniu oddziaływać negatywnie na środowisko.

Reklamowa taśma pakowa

Taśma pakowa z nadrukiem firmowym to z kolei rozwiązanie dla firm, które chcą się wyróżniać na tle konkurencji. Jest to świetny pomysł na spersonalizowanie swoich paczek. Nadruk na kartonie często wiąże się z dużymi kosztami, natomiast taśma pakowa z własnym nadrukiem nie będzie już tak obciążającym wydatkiem. W obecnych czasach jest dużo firm, które zajmują się taką personalizacją taśmy. Wiele firm, zajmujących się takim nadrukiem umiejscowionych jest w Bydgoszczy. Dlatego też pakowanie Bydgoszcz jest wygodne, bowiem dostęp do materiałów pakowych jest duży. Firmy zajmujące się produkcją takich taśm chętnie pomogą nam z projektem. Śmiało mogą zaprojektować wspólnie z Tobą taśmę pakową z logo i sprawić by Twoje wysyłki unikalne i wyjątkowe.

taśma pakowataśma pakowa akrylowataśma Hot MeltSolventtaśma papierowataśmy pakowe z nadrukiemtaśmy pakowe Solventfolia biodegradowalna do pakowaniataśma pakowa z nadrukiem firmowymtaśma pakowa z własnym nadrukiem

Powiązane wpisy

Folia biodegradowalna do pakowania

Po co jest potrzebna folia biodegradowalna do pakowania?

Wypełniacze do paczek kontra ekologia

Jak maja się wypełniacze do paczek w kontekście ekologii?

Mata powietrzna a poduszki powietrzne

Mata powietrzna czy poduszki powietrzne do wypełnienia?

Poduszki powietrzne do paczek

Zabezpiecz swoje przesyłki - poduszki powietrzne do paczek

Worki próżniowe - zastosowanie

Jak można wykorzystać worki próżniowe?